czwartek, 28 grudnia 2017

Gwiazdka 2017 - świąteczne zdobienie


Dlaczego święta zawsze tak szybko mijają? Przygotowujemy się do nich tygodniami, a świąteczne dni mijają jak z bicza strzelił. Planowałam pokazać Wam te pazury jeszcze podczas świąt, ale jak zwykle się nie udało. 

Jest to pierwszy post, na którym pokazuję zdjęcia wykonane przy pomocy nowego oświetlenia. Dziękuję serdecznie RedheadNails za rady i cierpliwe odpowiadanie na moje natarczywe pytania :) Zdecydowanie otwierają się przede mną nowe możliwości, bo już nie blokuje mnie brak światła.

Jak zawsze na przygotowania "gwiazdkowego" mani nie miałam zbyt dużo czasu. Zabrała się za nie dzień przed Wigilią o 22... zatem zdecydowałam się na coś szybkiego i jednocześnie efektownego, czyli naklejki wodne. Zastosowałam dwa rodzaje wodnych naklejek: całopaznokciowe z reniferami i Gwiazdorkami oraz na złote metaliczne.
Niestety naklejki całopaznokciowe okazały się bardzo wąskie i musiałam użyć dwóch największych rozmiarów. Przykleiłam je na białą bazę, ponieważ "białe" elementy naklejki były w rzeczywistości przezroczyste.
Święta Bożego Narodzenia nieodłącznie kojarzą mi się z czerwienią, zatem na dwa paznokcie trafił piękny czerwony Ruby od Picture Polish.
Ruby to czerwona żelkowa baza z zatopionym dużym różowym brokatem oraz czerwonym brokatem w różnych rozmiarach. Połączenie różu z czerwienią jest mało spotykane i bardzo oryginalne. Do pełnego krycia potrzebne są 2-3 cieniutkie warstwy. Jeżeli chodzi o jego usuwanie, to chwilę trzeba poświęcić na zmycie, ale na szczęście nie jest bardzo uporczywe. Jak na glitter zmywa się całkiem dobrze.
Na pazurach bardzo dużo się dzieje. Bałam się, że będę odczuwała przesyt ozdób, wzorów i kolorów, ale o dziwo wszystko całkiem ciekawie się skomponowało. Poniżej jeszcze kilka zdjęć mojego paznokciowego szaleństwa :)

6 komentarzy:

Za każdy komentarz bardzo dziękuję. Jest to dla mnie ogromna motywacja dla dalszej pracy nad moimi zdobieniami i postami.